banner186

Bu haber kez okundu.

Amatör Spor Kulüplerine ve Taban Birliklerine Malzeme Yardımı
            Adıyaman Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale gelen malzeme dağıtım töreni kapsamında Amatör Spor Kulüplerine, İşitme Engelliler Kulübüne, Görme Engelliler Kulübüne, Spor-Der’e, Hakemlere, Hakem Gözlemcilerine ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Hükümlü Futbol Takımına malzeme yardımında bulunuldu.
            Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mesut Doğan, Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abuzer Gelse, Futbol İl Temsilcisi Sadık Keskin, ASKF İl Başkanı Cenap Taşkın, Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Dernek Başkanı Akif Beyaz, Amatör Spor Kulüp Başkanları ve çok sayıda sporcu katıldı.
            Programın açılış konuşmasını yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abuzer Gelse; “Adıyaman denince dışarıda Sayın Başkanımızın 10 yıldır yapmış olduğu iş ve hizmetlerin ötesinde, Adıyaman’da sağladığı barış ve huzur ortamı hep söylenir. Son dönemde Adıyaman dışında nereye gittiysek Adıyaman denince insanların aklına hep barışın, kardeşliğin ve huzurun geldiğini gördük. İşte bu barışın, huzurun ve kardeşliğin en önemli dayanaklarından bir tanesi de bence spor olsa gerek. Spor gençlerimiz arasında birliği, beraberliği, kardeşliği ve dayanışmayı arttırıyor. Sayın Başkanımızın Belediye Başkanlığı’na başladığı dönemden buyana her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapılıyor. Malzeme yardımı programının bu yılki bölümünü bugün düzenliyoruz. Sayın Başkanımıza, Adıyaman spor camiasına ve Adıyaman sporuna, Adıyaman’ın barış, huzur ve kardeşliğine sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Futbol İl Temsilcisi Sadık Keskin; “Belediyemizin her yıl olduğu gibi bu yılda da yaptığı malzeme yardımı töreninde sizlerle birlikte onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Adıyaman Belediyemizin yapmış olduğu bu yadımların tamamen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bir görev telakki etme duygusundan kaynaklandığına inanıyorum. Ayrıca Başkanımızın eski bir sporcu olması sporu ve sporcuyu çok sevmesinden kaynaklandığına bağlıyorum. Başkanımız sadece futbol takımlarına değil, ilin tanıtımına ulusal ve uluslar arası bazda ilin tanıtımına katkı yapmış tüm spor ve sporcuların yanında olmuştur. Buna hepimiz şahit olmuşuzdur. 2012-2013 futbol sezonunda 1. Amatör Küme’de mücadele eden genç kategoriler dâhil olmak üzere toplamda 1123 sporcuya Adıyaman Belediye Başkanlığı tarafından malzeme yardımında bulunulmuştur. Bu yıl da (2013-2014 sezonunda) şu ana kadar 1. Amatör Küme’de mücadele eden 20 takımımızın toplam 604 futbolcusuna malzeme yardımında bulunuldu. Futbol İl Temsilcisi olduğumdan sadece futbolla ilgili rakamları sizlere arz ediyorum. 604 adet futbolcumuza malzeme yardımında şu an bulunulacaktır.
Spor Camiası Kendisine Yardım Yapanları Asla Unutmayacaktır.
Ülkemizin seçim sathı mahalline girdiği bu dönemlerde bu malzeme yardımlarının seçim yatırımı olduğunu iddia edenler olacaktır. Oysa seçim olmadığı zamanlarda da Sayın Başkanımız bütün kulüplere malzeme yardımında bulunmuştur. Bu malzeme yardımlarında il, ilçe, belde, köy takımı diye herhangi bir ayırım yapmamıştır. Eğer bunlar seçim malzemesi olsaydı bütün bunlar seçim zamanında yapılır, seçimden sonrada unutulurdu. Şunu söylemek istiyorum: Her yıl hiçbir ayırım yapmadan spor kulüplerimize, taban birliklerimize ve ilin tanıtımına katkıda bulunan bütün bireylere ve kulüplere yardımda bulunan Adıyaman Belediye Başkanımız M. Necip Büyükaslan’a Futbol İl Temsilcisi olarak huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bu organizasyonda Adıyaman Belediyesi Spor Koordinasyon Merkezi yöneticileri olan Spor Şefimiz Mehmet Yıldırım ve Yılmaz Aslan’a gayretlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Spor camiası kendisine yardım yapanları asla unutmayacaktır” şeklinde konuştu.
ASKF İl Başkanı Cenap Taşkın ise, spor camiası olarak her zaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın yanında olacaklarını belirterek şunları söyledi:
“2004’ten buyana Belediye Başkanımız bütün Amatör Spor Kulüplerimize ve sporcularımıza her türlü desteği sağlamıştır. Bugüne kadar iş adamlarımızdan, maddi gücü olan sanayicilerimizden Amatör Spor Kulüpleri’ne malzeme alamamıştık. Malzeme deyip küçümsemeyelim. Ancak Belediye Başkanımızdan alıyoruz. Birde son 2 dönemdir İl Özel İdare’den alıyoruz.
Spor Camiası Olarak Her Zaman Başkan Büyükaslan’ın Yanında Olacağız
Belediye Başkanımız bugüne kadar hiçbir sporcuyu geri çevirmedi hep yanlarında oldu. İnanılmaz derecede destek veriyor. 2004’ten buyana hiçbir kulübü ayırt etmeden malzeme konusunda her türlü desteği verdiğinden dolayı canı gönülden tebrik ediyorum kendisini. Spor camiası olarak her zaman Sayın Belediye Başkanımızın yanında olacağız. İl Temsilcimizin dediği gibi kimse bunu seçim yatırımı olarak görmesin. 10 yıldır bize malzemeleri takdim eden, Sayın Başkanımıza, çok değerli spor şefimiz Sayın Mehmet Yıldırım’a, Koordinatörümüz Sayın Yılmaz Aslan’a ASKF Başkanı olarak tüm sporcularımız adına sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı; “Sayın Belediye Başkanımız yıllardır kulüplerimize bu tür yardımları yapmakta ve bizleri de son derece mutlu etmektedir. Sadece bu yardımların ötesinde bazen diyoruz ‘keşke salon sporları da bu yardımları alabilse.’ Sayın Belediye Başkanımız ferdi sporlarda başarılı olan sporcularımıza da meclis kararıyla para ödülü vererek çok büyük destekler vermiştir. Bu bağlamda sadece eskirimde ilimizden 13 milli sporcumuz çıkmıştır. Belediyemizden alınan bu teşvikler çok önemlidir. Bunu küçümsememek lazım, bu malzeme yardımlarıyla genelde futbol kulüplerimiz büyük bir motive etmektedirler. Zaman zaman Amatör Spor Kulüplerimiz saha yokluğundan söz ediyorlar. Bu doğruydu. Son zamanlarda Sayın Belediye Başkanımızın Eğriçayı’nda vermiş olduğu 35 bin metrekare alan üzerine ışıklandırmalı yeni bir saha yapımına başlandı. Yine Stilce’deki sahamız bitmek üzere. İnşallah önümüzdeki günler içerisinde yine Belediyemizle işbirliği içerisinde bu alanlar üzerinde futbol kulüplerimizin barınabileceği birer oda projesi üzerinde çalışmaktayız. Başkanımızdan bu konuda destek bekleyeceğiz. Elbirliğiyle kulüplerimize böyle malzemelerini bekletebilecekleri, soyunup giyinebilecekleri bir oda yeri teminiyle de bu ihtiyacı gidermiş olacağız” şeklinde konuştu.
Adıyamanspor Kulübü Başkanı Abdullah Erdem; “Geleneksel hale gelen Adıyaman Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu malzeme dağıtım törenine hepiniz hoş geldiniz. Temennimiz inşallah Adıyaman’da spor camiasını daha iyi bir yere taşımaktır, Belediye Başkanımızın ve Vali beyin öncülüğünde. Allah kısmet ederse Adıyamanspor devamında diğer bütün Amatör Spor Kulüplerin daha iyi yerlere taşınmasıdır. Hepinizin bu güzel birlik ve berberlik içerisinde daha iyi şeyler yapmasını diliyorum” dedi.
AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat; “AK Parti iktidara geldiği günden buyana bütün alanlarda olduğu gibi, spor alanında da yapmış olduğu girişimlerle en güzel hizmetleri gerçekleştirmiştir. Adıyaman’da da Belediye Başkanımızın yapmış olduğu kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve lisanslı sporcuların artması fevkalade önemlidir. Ülke genelinde yapılan sentetik çim sahalar, kapalı spor salonları spora sporcuya verdiğimiz önemin en büyük göstergesidir. Hükümetimizin bu yöndeki desteği artacaktır. Bu manada Sayın Belediye Başkanımızın spor alanındaki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
En son kürsüye gelen Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ise şunları söyledi: “Bir insan eğer insanlarını, toplumlarını seviyorsa o sevgiyle birlikte elde ettiği enerji ve heyecanla hizmetine dolu düzgün devam eder. Geçmişi sporcu olan ve 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan bir kardeşiniz olarak Adıyaman’ımızı çok seviyorum.
Adıyaman’ımızın Dağını, Taşını, Toprağını Her Şeyini Seviyorum
Bu sevgiyledir ki; o aldığımız enerjiyle sizlere dolu düzgün hizmet etmek için yılın 12 ayı, 365 günü, günün 24 saati hep koşuşturmaktayız. Bizim dönemimizde (2004 yılından buyana) sizlere bambaşka bir anlayışla hizmet ettik. Belediyeciliğin sadece fiziki belediyecilik olmadığını, aynı zamanda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde sporun da olduğunu değerli hemşehrilerimize göstermiş olduk. Sadece spor deyip geçmedik. Belediyemiz bünyesinde spor alanında kurumsallaşmaya gittik. İnşallah Allah nasip ederse gelecek yıllarda yani
3. Dönemimizde Belediyemiz Bünyesinde Sporu Apayrı Bir Birim Haline Getireceğiz
Şu anda mevzuat gereği Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde spor hizmetlerimizi yapmaktayız. Yalnız kurumsallaşmak için sporun da altyapısını oluşturmaktayız. Nedir bunlar? İşte Kapalı Spor Salonumuz. Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz, Sentetik Çim Sahamız, Aqua Yüzme Havuzlarımız. Bütün bunlar kurumsallaşmanın temelini oluşturmaktadır. Bu arada Eğriçayı Parkı’mıza spor alanları da yapıyoruz. Sayın Valimizin, Gençlik ve Spor Hizmetler İl Müdürümüzün gayretleri ve Milletvekillerimizin de destekleriyle Gençlik ve Spor Hizmetleri Bakanlığı’ndan finansı karşılanmak üzere ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Bakanlığı tarafına tahsis ettiğimiz bu alanlara uluslar arası stantlara uygun atletizm pistik (22 bin metrekare üzerinde) yapılacak. İhalesi de yapıldı. Yine 10 bin metrekare ve stantlara uygun sentetik çim sahasının yapımına başlandı. Bu da ileride Belediyemizin bünyesinde oluşacak sporun kurumsallaşmasına büyük bir katkı sağlayacaktır. Yaptığımız hizmetleri sözde değil, özde ve kalıcı eserler olarak yapıyoruz. 10 yıl önce deselerdi ki Adıyaman Belediyesi futbol sahası yapacak? Kim inanırdı. Kapalı spor salonu, kapalı olimpik yüzme havuzu, aquapark yapacak deselerdi kim inanırdı. Hatta deselerdi ki Adıyaman Belediyesi uluslar arası bazda ödül alan sporculara ödül verecek? kim inanırdı.
Geleneksel hale getirdiğimiz Amatör Spor Kulüplerimize yardım yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Hepimizin medar-ı iftiharı olan Belediyemizin bünyesinde mücadele eden Belediyespor İşitme Engelliler Takımımız biliyorsunuz 1. ligde mücadele ediyor. 2012-2013 sezonunda başta kendi grubunda namaglup olarak 1. oldu. Nevşehir ile Kayseri de yapılan Türkiye finallerinde ise sadece finallerde mağlup oldu. Onun haricinde hiçbir mağlubiyet görmeden Türkiye’de 2’ncilik ipini göğüsledi. Bu kardeşlerimiz 27 Kasım’da İtalya’nın Pasero kentinde Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Adıyaman’ın ilk milli takımı unvanını alıyor. Adıyaman çocuğuna inanmayanlara işte ispatı diyoruz. Birçok spor alanında Adıyamanlı gençlerimiz Avrupa şampiyonu oldular. Dünya şampiyonu oldular. Derece getirdiler. Demek ki insanlarımıza değer verirsek, destek verirsek ummadığımız başarıları görüyoruz. Bu başarılı sporcularımızın yüzde 90’nı yoksul aile çocukları. Kulüp yöneticileri zar zor evinin geçimini sağlıyorlar. Evladının, ailesinin nafakasını alıyor siz gençlere destek veriyor ve başarılarınıza imza atıyor. İşin esas kahramanları bunlardır.
Biz 2004 yılında seçildiğimiz günden bugüne kadar aralıksız malzeme yardımı yapıyoruz. Bu asla seçim yatırımı değildir. Hiç kimseye ayırım yapmadık, yapmayacağız. Kentimizde yaşayan herkes benim ailem, akrabam, kardeşimdir. Geçmişten beri Adıyaman sevginin, huzurun, kardeşliğin başkentidir. Biz bu geleneği devam ettiriyoruz. Eğer ki siz gençleri başıboş bırakmazsanız sevgi ve barış ortamına en büyük katkıyı sağlamış olursunuz.   Bölgemiz yangın yerine dönmüş, insanlık sevgiye, barışa muhtaç.
Adıyaman’da Barış Meşalesini Yaktık
Bu barışın sadece Türkiye’ye değil, dünyaya dağılacağına inanıyorum. 10 yıllık tecrübemizle ve size açmış olduğumuz yüreğimizle eğer sizlerde ‘3. dönem hizmete devam’ diyorsanız durmak yok, yola devam diyoruz. Adıyaman’da hiçbir Belediye Başkanı 3 dönem göreve devam etmemiş ama sizlerin desteğiyle biz bunu gerçekleştireceğiz.”
Programın sonunda ilin sporuna katkılarından dolayı Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Akif Beyaz tarafından Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’a ve eski futbolcu ve hakem Bekir Akgün’e birer plaket takdim ederken, ASKF Başkanı Cenap Taşkın ise Amatör Spor Kulüplerine desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’a teşekkür plaketi takdim etti.
Konuşmaların ve Plaket takdiminin ardından kulüplere malzemeleri dağıtıldı.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner115

banner185