banner186

Bu haber kez okundu.

Gürsoy Aday Adaylığını Açıkladı
AK Parti Adıyaman Belediye Başkanlığı için siyasette önemli bir isim olan, bir dönem belediye başkanlığı iki dönem milletvekilliği yapan Şevket Gürsoy aday adaylığını açıkladı.
AK Parti İl Teşkilatında partililere hitap eden Gürsoy, yaptırdığı kamuoyu yoklamasında da halkın kendisine gösterdiği büyük teveccühün, aday adaylığına karar vermesinde etkili olduğunu söyledi.
Gürsoy, “Doğduğum, büyüdüğüm, bir dönem belediye başkanı ve iki dönem milletvekili olarak hizmet ettiğim Adıyaman’dan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu bildirmek üzere huzurlarınızdayım. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Adıyaman, Türkiye Cumhuriyeti’nin en genç 15 ilinden birisidir. Bunlar arasında gelişmişliğiyle öne çıkmasına rağmen, daha alınacak mesafe ve yapılacak çok iş bulunmaktadır.” dedi.
Adıyaman’ın hak ettiği konuma ulaşacağını söyleyen Gürsoy, “Doğal ve tarihi zenginliklerinin ortaya çıkarılması, üretilmesi, tanıtılması ve pazarlanması sonucu Adıyaman hak ettiği konuma ulaşacaktır. Bu yolda geçmiş dönemlerdeki milletvekilleri, belediye başkanları, kamu yöneticileri ve işadamları birçok aşamayı geçtiler. Kendilerini minnetle anıyoruz. Yine de dünyanın gelişmiş ülkelerinin, Türkiye’nin ve çevremizdeki bazı yerleşim birimlerinin performanslarını yakalamakta ve hızlarına erişmekte geciktiğimizi görüyoruz. Bütün bunların aşılabilmesi ve çağdaş dünya kenti olabilmek için; bilgi, birikim ve deneyimden akılcı bir biçimde yararlanılması gerektiğini biliyoruz.” dedi.
Gürsoy, “Güneydoğu’nun batısında yer alan ve gelişmeye en müsait il konumundaki Adıyaman’ın kat edeceği aşamalarla markalaşması gerektiğini hepimiz kabul ediyoruz. Çağdaş kent yaşamının koşullarını yerine getirerek, o yerin markalaşmasını sağlamak, öncelikle yerel yönetimlerin görevidir. AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Aday Adayı olarak bu sorumluluğu üstlenecek bilgi, deneyim ve ufka sahip olduğumu düşünüyorum. Yanı sıra, insanları bir amaç etrafında el ele, kol kola, omuz omuza saygıyla, sevgiyle, hoşgörüyle ve dayanışmayla birlikte hareket edecekleri biçimde örgütleme kapasitesi yüksek bir kişi olarak tanındığımı biliyorsunuz. Bu özelliklerimle Adıyaman’a bir dönem belediye başkanı ve iki dönem de milletvekili olarak hizmet etmiş olmaktan onur duydum. Bana bu onuru yükleyenlerin taleplerini karşılamaya çabaladım.” dedi.
Aday adaylığı için yoğun talep olduğunu dile getiren Gürsoy, “Mart-2014 yılında yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerine AK PARTİ Adıyaman Belediye Başkan Aday Adayı olarak katılmam yönünde gelen taleplere dayanarak bu yola girdim. Konuyla ilgili bir araştırma yaptırdım. aday konumlandırma stratejisi’ni belirlemek üzere geliştirilmiş bir ölçek aracılığıyla yapılan çalışmada, 15 sorudan ibaret bir anket 11 anketör tarafından uygulanmıştır.  Adıyaman Merkez ilçede yer alan 33 mahalledeki oranlı-katmanlı bir örneklem üzerinden seçilen toplam 1578 kişinin verdiği cevaplar değerlendirildi. Araştırmanın verileri, geçerli 1200 ankete dayanmaktadır. Araştırmaya katılanların; cinsiyet, yaş ve öğrenim düzeyi dağılımı Adıyaman Merkez toplam seçmenlerinin demografik özelliklerini yansıtmaktadır. Araştırma Raporu, diğer aday adaylarını da ilgilendirdiği için daha sonra kamuoyuna sunulacaktır.” dedi.
Anketle ilgili bilgi de veren Gürsoy, “Bu bilimsel çalışmada; seçmenlerin beklentileri için uygun bir aday olduğum, tanındığım, farklı partilere oy vermiş olanların çoğu tarafından da saygıyla karşılandığım, karar alma ve oy verme eğilimlerini etkileyebileceğim ve anlaşma-uzlaşma kapasitemin yüksek olduğu sonuçları ortaya çıktı. Seçmenler tarafından çoğunlukla bilgili, görgülü, deneyimli, yeterli, samimi ve dürüst olarak algılandığım belirlendi. AK Parti Adıyaman milletvekillerimiz, il ve İlçe teşkilatının değerli mensuplarının teveccühü, Genel Merkez Üst Yönetimi ve Genel Başkanımız Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı olarak seçimlerde yüksek düzeyde oy alacağımı umut ediyorum. Yeniden Adıyaman Belediye Başkanı olduğumda, Adıyaman’ı çağdaş bir dünya kenti standartlarına kavuşturacağım. AK Parti’nin Hedef 2023 Yerel Yönetimler vizyonunu iyi algılamış birisi olarak bilgi, birikim ve deneyimimle bu hedefe ulaşacağıma inanıyorum. Allah yardımcımız olsun!” dedi.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adıyamanım 8 yıl önce

şevket baba baskası yok

Avatar
bir chp li 8 yıl önce

adiyaman i̇çi̇n,eski̇ ve yeni̇ parti̇si̇ i̇çi̇n ne yapti?
geçsi̇n bor pazari,yeni̇si̇ne nakın

banner115

banner185