banner115

banner209

banner194

banner195

MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdem Mercan Tv’ye konuk oldu

MHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Erdem; “Adıyaman’ın talebi üzerine Adıyamanlıların huzuruna çıktım”

GÜNDEM 10.12.2013, 20:06 10.12.2013, 20:07 adıyamanhaber
MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdem Mercan Tv’ye konuk oldu
Milliyetçi Hareket Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Mehmet Erdem Mercan Televizyonu ana habere konuk oldu.
Adıyaman’a gelirken büyük bir coşku ile karşılanan Adıyaman eski belediye başkan Mehmet Erdemoğlu ağının tozu ile Mercan Televizyonuna konuk olarak Yılmaz Çoban’ın sorularını yanıtladı.
Erdem, Ana Haber bülteninde yaptığı açıklamada; “Ben yaklaşık 13 yıldır Malatya’dayım. Fiilenden olsa siyasetin içindeydik ama 1984’ten sonra tamamen siyasetin içirişine girdik. Malatya’da bulunduğu süre zarfında Malatya Battalgazi’nin ilçe başkanlığına getirildim. Yaklaşık bir buçuk ay falan oldum. Seçimler yaklaşınca gerek Adıyaman’dan gerekse Malatya’dan teklifler geldi. Her ne kadar Battalgazi ilçe başkanıysam da Battalgazi ilçe belediye başkanlığı düşünülüyordu. Tabi bu arada arkadaşlarımızdan Adıyaman için teklifler geldi. Gel Adıyaman için aday ol dediler. Benim cevabım ise “Şimdi oraya gelmem uygun olmaz şöyle ki bana burada yeni bir görev verildi” dedim. Gerek il başkanımızın teklifi, başkanımızın onayı ile bana ilçe başkanlığı verildi, onu bırakıp Adıyaman’a gelmem doğru olmaz. Ancak genel merkezimizin onayı ve il başkanımızın onayı ile bu olabilirdi. Yani bu olursa belki görevi kabul edebilirim. Tabi bu arada genel merkeze yoğun istekler, baskılar gitmiş, teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcımız Şevket Çetin beni yakinen tanır. Başkanımızı arayıp Mehmet Erdem’e bir istek var, yoğun bir istek var ne dersin diye il başkanımıza soruyor.
ADIYAMAN’IN TALEBİ ÜZERİNE ADIYAMANLILARIN HUZURUNA ÇIKTIM
İl başkanımızda Adıyaman ilimiz eğer böyle bir talepte bulunuyorsa fedakârlığımızı yapalım Mehmet Erdem’i Adıyaman’a yollayalım aday olsun. Ben hiçbir zaman tepeden gelmedim, hadi git Adıyaman’a adaysın şeklinde olmadı. Adıyaman’ın talebi üzerine Adıyamanlıların huzuruna çıktım. Bu süreçte böyle oldu yani Adıyamanlıların talebiyle geldim aday oldum yoksa böyle bir niyetim yoktu. Bunu daha önce 3-4 ay önce Mercan Tv’ye konuk olduğumda Mustafa İlik bey de sormuştu ve kendisine de böyle bir niyetimin olmadığını ama bu defa kaçamadım yani.
YOKSUL BİR AİLEDEN GELDİM
Bu benim için 10 tane belediye başkanlığına bedel. Allah razı olsun hepsinden, benim en fazla korktuğum şey benlik, İnşallah benliğe kapılmam. Adıyaman’da ki gençler geçmişimi araştırmazlarsa belki bilmezler ama benim ağabeylerim, ablalarım, büyüklerim benim yetişme tarzımı bilirler. Ailemiz Adıyaman’ın varoş kesimlerinden biriydi, yani yoksul bir aileden geldim ben.
Çok zorluklarla beni buraya getirdiler çok büyük bir nimet bu kolay kolay kimsenin eline geçmez bu. Nimeti de benlikle köreltirseniz ve benlikle üzerini kapatırsanız kör olursunuz. Elbette bizimde günahlarımız var ama bu hususta günah kazanmamak için çok gayret gösterdim, hala da öyleyim. Şu iki ayağımda sağlam ya dünya malı geçicidir. Biz şükrediyoruz, sağ olsun insanlarımızda bizim bu yönümüzü takdir ediyorlar.
BİZ HER ZAMAN BİRLİKTEN BERABERLİKTEN KARDEŞLİKTEN YANAYIZ
Allah razı olsun onlardan. Ben bir dönem belediye başkanlığı yaklaşıkta 4 yıldır Malatya da en büyük şirketin genel müdürü yani o dönemin kapasite yönünden, ciro yönünden ve istihdam yönünden en büyük şirketlerden biriydi, Malatya Esenlik Limited Şirketi. Allah’ıma şükür ondan da anlımızın akıyla çıktık, bu seferde işin içinden anlımızın akıyla çıkmak isterim tek isteğim budur, İnsanlarımız da bizi bu yönümüzle takdir ediyor.
Bunu tekrar söylüyorum inşallah benlik ruhuma işlemez, yaptığımız veya yapacağımız işler için inşallah Allah’ım benliği nasip etmez. Biz balkonda, pencerede üç beş kelime bir şey konuştuk, konuşmamız bitmesine rağmen konvoyun değişik illerden geldiği görüldü. Kimsenin art niyeti olduğunu düşünmüyorum, herkes şu memleketin öz çocuğudur, demokrasiye inanan insanlardır ama gördük ki DSİ’nin oradan bir bölümü çarşı merkezinin oradan Eskisaray dediğimiz Gölbaşı caddesi istikametinde yönlendirmiş. Büyük bir kısmı da çevre yolu yani Kahta yolu üzerine seyir edilmiş. Sağolsun halkımız beni karşılamaya gelmişler beni bir yere kadar bırakıp çekilecekler benim konvoyumun böyle olması bana ne kazandırır, daha dün veya önceki gün yürüyüş yapılmış, bölücü faaliyetler, sloganlar atılmış. Ben bu memleketin insanıyım ben bu memleket için canımı veririm, bayrağım ezelim için canımı seve seve veririm. O görev yapan memur arkadaşlarda zannederim benim gibi düşünüyorlardır. Ama nedense böyle bir hareket içerisinde bulunmuşlar, bu tür hadiseler hoş hadiseler değil, biz her zaman birlikten beraberlikten kardeşlikten yanayız. Bunu bozmaya çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz. Onlarda amellerine kavuşamayacak. Biz burada yaşıyoruz, Adıyamanlıyız Adıyaman da yaşıyoruz. Hepimiz kardeşiz bu kardeşliği hiçbir hareket hiçbir olumsuz hareket bozmayacaktır, bozamayacaktır.
HİZMETTE SINIR YOKTUR
Ben bütün insanları kucakladım oy versin vermesin benim için hiç fark etmez, bunu da bütün Adıyamanlılar bilir. Benden sona üç tane arkadaşımız geldi belediye başkanlığına, Şevket bey, Abdulkadir bey ve son olarak Necip bey iki dönem Abdulkadir bey, iki dönem Necip bey ve bir dönemde Şevket bey çalışmalar yaptı. Adıyaman’ın çevresi değişmiş, biz arada memleketimiz olduğu için gelip gidiyorduk ama gerçekten arkadaşlarımız hizmet vermiş. Bizde verdik. Hizmette sınır yoktur belki yapmak için planlanmış bir çok yarım kalan büyük proje vardır. Bizde inşallah bu projelerin devamını getireceğiz ve bu göreve talibiz emeklerimizi boşa vermesin Cenabı Allah.
Ben Adıyaman halkı adına bugüne kadar hizmet veren belediye başkanı arkadaşlara teşekkür ediyorum, biz onlardan daha iyi yapacağız diye piyasaya çıktık. Şu an yeni projeler hazırlıyoruz ama aklıma ilk gelen yani hayalimde olan hatta bunu 99 yılında seçim esnasında paylaşmıştım arkadaşlarla, ziyaret çayı ile eğri çayı yani bize göre bir havza ve bu havza neden insanlarımıza hizmet olarak sunulmasıdır.
BENDE İMAR DA AYRIMCILIK YOK
Bu alan çeşitli spor komplekslerinin bulunduğu bir alan sosyal bir alan haline getirilebilir. Bunu eskiden beri düşünmüşümdür. Hatta daha önceki seçim projemde bunlar vardı. Arıtma tesisi mutlaka yapıp bitirilmesi gerekir, yine nefes alabileceğimiz bir Karadağımız var, oraya daha güzel kaliteli bir sosyal tesis yapmayı hedefliyoruz, daha bunlar sadece aklıma gelen şeyler, trafik konusu var, cadde ve sokakların şu an ki trafiğe ne kadar elverişli olup olmadığı göz önünde bunların üzerinde hassasiyetle duracağız.
BENİM ADAMIM SENİN ADAMIN OLMAZ, OLURSA HESABINI ALLAH’A VEREMEYİZ
5 yıllık bir süreçte yanlışlık yapmış olabilirim hatam olmuş olabilir ama bilerek bilhassa imar da ayrımcılık yok bende olmadı olmazda. Ben rahmetli kayınpederimin bahçesine kepçe vurdum yani oradaki imarda orası tesis yol ise park ise neyse ben kepçeyi vurdum. Hakkını vererek, mağdur etmeyerek orda bir hizmet gerçekleştireceksen bunun yağılması lazım, benim adamım senin adamın şeklinde değerlendirirsek bunun sorumluluğunu da kolay kolay Cenab-ı Allah’a veremeyiz. Çünkü o bölgedeki o beldede yaşayan her insanın o beldede hakkı var. Kul hakkı da çok büyük bir günahtır onunda altından kalkamayız. Ben 84 yılında 12 Eylül sonrası gelen belediye başkanıydım, seçimlerde karşımda çatır çatır başka arkadaşlar için çalışan arkadaşlar için personeller vardı.
BELEDİYEDE ÇALIŞAN HERKESİN BANA OY VERME MECBURİYETİ YOKTUR ANCAK TEK ŞEY VAR DÜRÜST ÇALIŞMAK
Bugün hayatta olanlar var, Adıyamanlılar gitsin onlara sorsun Mehmet Erdem rakip adaya çalışmanıza rağmen herhangi bir tedirginlik yaşattı mı size diye. Çünkü o insanlar evlerine, çoluk çocuklarına rızk götürecek ekmek götürecekler, az öncede söylemiştim kul hakkı, herkes demokratik hakkını kullanacaktır. Herkesin bana oy verme mecburiyeti yoktur ancak tek şey var dürüst çalışmak.
BELEDİYENİN GEÇMİŞİNE BAKSINLAR EN PARLAK ÜCRETİ BEN VERMİŞİMDİR
Eğer istismar edildiği takdirde göz yaşına bakmam ama işinin başında şu memlekete şu insanlara hizmet veren temizlik işçisi ben o temizlik işçisinin elinden öperim. Çünkü o halkına hizmet ediyor insanları pislikten kirlilikten temize çıkaran bir personel mutlaka karşılığını alıyordur. Adıyaman’ın geçmişine, belediyenin geçmişine baksınlar en parlak ücreti ben vermişimdir. Benim vermiş olduğum ücret ve maaşları köy hizmetlerinin ücretlerini geçmiştir personel maaşları. Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir personel yani sadece siyasi olarak oy olarak kendi fikri doğrultusunda tercihi doğrultusunda hareket etmişse bu onun en tabi hakkıdır. Buna hiçbir adayın müdahale etmeye hakkı yoktur, kendi hür iradesini kullanmıştır. Ancak görevi esnasında bir su istimal varsa o ayrı konu ama durduk yere sen benden değilsin hadi git gibi davranışlar çok çirkin ve çok ayıp bir şey ve ben böyle şeylere kesinlikle müsaade etmem yani benim yönetimimde öyle şey olmaz.” Dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:29
Güneş 05:08
Öğle 12:28
İkindi 16:19
Akşam 19:39
Yatsı 21:11
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31