banner115

banner193

banner194

banner195

Grup Başkanvekili Aydın Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

Aydın; “Türkiye’nin Büyük Projeleri, Sıçrama Yılları Sadece Tek Başına İktidarlar Döneminde Olmuştur”

GÜNDEM 17.11.2015, 18:21 17.11.2015, 18:24 adıyamanhaber
 Grup Başkanvekili Aydın Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın 1 Kasım sonuçlarını değerlendirdi.

7 Haziran seçimlerini en iyi analiz eden partinin AK Parti olduğunu söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, milletin rotasından çıkmadan siyaset yaptıkları için milletin de AK Partiyi baş tacı ettiğni belirtti.

Aydın, Adıyaman’ın ve tüm Türkiye’nin istikradan yana oyunu kullandığını belirterek şunları söyledi: “Tek Başına İş Başına” sloganı ile biz bu seçime girdik. Yeni bir heyecanla, ilk günkü aşkla, Haydi Bismillah diyerek yola koyulduk. Elhamdullilah hayırlı neticeyi de aldık. Bu neticenin ülkemize, ilimize, milletimize, ümmete, tüm dünyaya hayırlar getirmesini dilerim. Aziz milletimiz, Adıyamanlı hemşerilerimiz yine istikrardan yana tavır koydular.

MİLLETİN KARARINA HERKESİN SAYGI DUYMASI VE BU KARARIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMESİ GEREKİYOR

Ben tüm milletimize, fert fert çok teşekkür ediyorum. bu zamana kadar dua ve desteklerini esirgemedikleri gibi, su seçimde de ciddi bir teveccühle hem şehrimizde, hem ülkemizde, bizi tek başımıza iktidara taşıdılar. Tabi bu yükümüzü, sorumluluğumuzu bir kat daha arttırdı. Biz vebali bilen insanlarız. Biz sorumluluğun gereğini yerine getiren insanlarız. Biz bu makamları, mevkileri, iktidarları sadece halka hizmet aracı olarak gören insanlarız. Mutlaka milletin talep ve beklentilerine uygun, sorunların çözümü noktasında çok daha çalışmamızı gerektiren bir husus. Reyini ne şekilde kullanırsa kullansın, huzur içinde, barış içerisinde bir seçim yaşadık ve milli irade nihayetinde kararını verdi. Millet kendisi ile birlikte olanlarla beraber oldu. Söz de karar da milletindir. Milletin kararına herkesin saygı duyması ve bu kararın gereğini yerine getirmesi gerekiyor.

MİLLETİMİZ AK PARTİ’NİN KADERİ, TÜRKİYE’NİN KADERİNE EŞİTTİR DEDİ VE BU KARARI VERDİ

Sonuç bizi çok daha umutlandırdı, şevklendirdi, heyecanımız bir kat daha artırdı. Ekonomi verilerde çok düzelmeler oldu. İşte biz bunun için istikrarı istiyoruz. Biz terörle mücadelede etkin sonuç almak istiyorsak da, biz büyük projeleri, yatırımları devam etmesini istiyorsak, dış politikada etkili ve kararlı bir duruş sergilemek istiyorsak, ekonomimizi büyütmek istiyorsak, istikrarın sürmesi gerekiyor dedik. İstikrar da tek başına güçlü AK Parti iktidarında geçiyor. AK Parti’nin kaderi, Türkiye’nin kaderine eşittir dedi. Milletimiz bu kararı verdi. Halk umudun AK parti olduğunu ifade etti. Bu umut aynı zamanda ümmetin umuduydu. Bu mazlum coğrafya, İslam alemi yegane umut olarak güçlü bir Türkiye’yi, güçlü bir Türkiye’de de güçlü bir AK Parti’yi bekliyordu. Onun kurucu başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu ve hükümetine bağlı bir umuttu. Filistin’in, Suriye halkının, Mısır’ın demokrasiye bağlı halkının, Kafkaslardan, Balkanlara, dünyanın pek çok yerinde, ne kadar mazlum, ne kadar mağdur millet varsa hepsinin umudu 1 Kasım seçimi ile bir kat daha arttı. Onların gözleri açıldı, başları dik geleceğe daha umutla bakmaya başladılar. Rabbim inşallah bizleri hemşerilemize, milletimize karşı utandırmasın, mahcup etmesin ve inşallah hizmetlerimize kaldığımız yerden AK Partinin tek başına güçlü iktidarıyla devam edeceğiz.

DİK DURUŞUYLA KARARLI LİDERLERİMİZ, HÜKÜMETLERİMİZ VAR

İktidar ne kadar güçlü olursa, ülke o kadar güçlü olur. Türkiye’nin gücü şuan iktidarından geçiyor. Biz eski Türkiye’deki dış politikaları da biliriz. Dışarıdaki imajımızı da biliriz. Dışarıdan yardım alan bir ülkeyken, bu gün dışarıya en çok dış yardımı yapan ülke konumuna geldik. Dışarıda iki büklüm duran, başkanlarımız, başbakanlarımız varken, şimdi yeri geldiğinde restini çekebilen, yeri geldiğinde ayak ayak üstüne atan, dik duruşuyla kararlı liderlerimiz, hükümetlerimiz var. Türkiye bugün çok daha farklı bir ülkeye geldi. Türkiye bugün dünya 5’ten büyüktür diyor. Bütün mağdur ve mazlumların sesi oldu. Zalimlere karşı dik ve kararlı bir duruş sergiledi. Demokrasini, savunma sanayisinin güçlenmesi gibi pek çok alanda Türkiye dünya da artık adından sıkça söz ettiren ve Türkiye’nin içinde yer almadığı bir dünya meselesinin çözümünün de mümkün olmayacağını gösterdi. Dış politikada çok daha etkili hale geliyoruz.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK PROJELERİ, SIÇRAMA YILLARI SADECE TEK BAŞINA İKTİDARLAR DÖNEMİNDE OLMUŞTUR

Dünyanın liderlerinden tebrik mesajları geliyor. Türkiye küresel bir aktör olma yolunda çok çok ciddi adımlar atıyor. Biz 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden olmayı istiyorsak, ileri demokrasi hedefi ile yüksek milli gelire kavuşmak istiyorsak, mutlaka istikrar gerekiyor, tek başına güçlü bir iktidar gerekiyordu. Türkiye büyük projeleri, sıçrama yılları sadece tek başına iktidarlar döneminde olmuştur. Onun dışındaki koalisyon dönemleri hep kayıp yılları olmuştur.  CHP’nin tek parti iktidarları, zihniyeti ret, asimilasyon politikaların asıl kaynağı olmuştur.  Bugün hamd olsun Türkiye geleceğine güvenle bakıyor. Özgüveni yüksek vatandaşlarımızın yaşadığı, dışarıda kimliğini gizleyen bir Türkiye’den, şimdi çok açık bir şekilde kimliğini ifade eden bir Türkiye’ye geldik. Tüm bu kazanımları istikrar sayesinde aldık. Vatandaşlarımız 7 Haziran’dan bu zamana geçen sürede muhalefetin tavrını da gördü. Vatandaş Suriye’nin, Irak’ın halini görüyor. Bu coğrafyadaki pek çok halkın durumunu da görüyor. Türkiye’nin mutlaka güçlü olması gerektiğini, bütün dünya mağdurları ve mazlumları için bu ülkenin güçlü olması gerektiğini biliyor. Bu muhalefetle de bu ülkenin yönetilemeyeceğini vatandaş bir kez daha gördü.

MİLLET SÖZDE DEĞİL, GERÇEK MANADA BARIŞ DİYENLERİ İSTEDİ

Ana muhalefet iktidara oynayan partilerdir. Ancak bizim muhalefet böyle giderse hep muhalefette kalacak. MHP ve HDP’nin durumu içler acısı. Bu ülkede milletin mesajını doğru okumayan, millet adına siyaset yapmayan, gergin bir siyaset yapan, şiddetten medet umanları bu millet sandığa gömdü. Millet sözde değil, gerçek manada barış istedi. Birliği, kardeşliği, çözümü dert edinen ve bu bağlamda ciddi adımları atanları millet istiyor. Terörle arasına mesafe koyamayanlar, siyasetle silahı bir arada yürütmeye çalışanları sandığa gömdü.

7 HAZİRAN’DAN SONRA BLOK SİYASETİ, HAYIR SİYASETİ, TERÖR SİYASETİ DE ÇÖKMÜŞTÜR

Etnik siyaset çökmüştür. Millet bu seçimde huzur istedi, şiddeti bırakın dedi. Bütün siyasi partiler bu milletin istikametinden şaşmamalı. Millete rağmen değil, millet için siyaset yapacaklar. Bunları yaptığı sorumsuz siyasetti. 7 Haziran’dan sonra blok siyaseti, hayır siyaseti, terör siyaseti de çökmüştür. Milletimiz bu gözlemleri iyi yaptı. 7 Haziran’dan sonra bu millet hepimizi çok iyi test etti. Bu sınavı iyi veremeyenler sandığın dibini gördü. Sorumlu siyaset yapanlar, bu milletin dertleri ile dertlenenleri de bu millet baş tacı etmiştir. Biz AK Parti olarak milletin ta kendisiyiz. Milletin rotasından çıkmayacağız. Millete hizmetkar olarak yolumuza devam edeceğiz.

KURULACAK OLAN HÜKÜMET 78 MİLYONUN HÜKÜMETİ OLACAK

Bu seçimde öncelikle demokrasi kazanmıştır. Milli irade her zamanki gibi galip gelmiştir. Bütün oyunlar, tezgahlar sandığa gömülmüştür. Seçime kadar herkes söyleyeceğini söyledi ve millet seçimini yaptı. Şu an kurulacak olan hükümet Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümeti olacak. Dolayısıyla bu ülkede yaşayan 78 milyonu kucaklayacak. Oy versin veya vermesin, nerede yaşıyorsa yaşasın, dili, dini, düşüncesi, etnik yapısı ne olursa olsun herkesi kucaklayacak. Aslında burada 78 milyon kazanmıştır. AK Partiye oy veren de vermeyen de kazanmıştır. Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, hepimizin büyümesi, güçlenmesi demektir. İyi bir okul yapılırsa, iyi bir hastane yapılırsa, iyi bir üniversite yapılırsa, yollar, barajlar, büyük yatırımlar yapılırsa bundan bütün herkes faydalanacak. Hepimiz bir gemideyiz.

AK PARTİ HÜKÜMETİ DEMEK MİLLETİN HER BİR FERDİNE HİZMET ETMEK DEMEKTİR

Hepimizin görevi bu gemiyi sağlıklı ve güvenli bir şekilde limanına kavuşturmaktır. Ancak bu gemi su alırsa, oyunlarla, tezgahlarla ve millet kaybederse hepimiz kaybederiz. Ak parti hükümeti demek milletin her bir ferdine hizmet etmek demektir. Onun için bir her bir ferdi kucaklıyoruz, kime oy verirse versin. Ekonominin büyümesi, yasakların kalkması, özgürlüklerin artması bu iktidarla olmuştur. Biz Kürtçe’nin önündeki engelleri kaldırdık. Sözüm ona barış isteyenlerin dahi hayal edemeyeceği barışı en çok biz arzuluyoruz. Biz bu yolda ciddi bedeller de ödedik. Barış, özgürlük, kardeşlik, bu uğurda geçmişteki bütün yasakları kaldıran AK Parti iktidarlarıdır. Mütedeyyin kardeşlerimizin üzerindeki yasakları kaldıran AK Parti iktidarlarıdır. Müslimler, gayrimüslimler, aleviler, sünniler, inanan, inanmayan herkes AK Parti iktidarları ile önümüz açıldı. Bundan sonraki süreçte hep birlikte, huzur ve kardeşlik içeresinde Türkiye’yi 2023’e hazırlayalım diyoruz. Teröre de hepimizin ortak hareket etmesi lazım. Biz demokratik siyasetin önünü açtık. HDP bir önceki seçimde yüzde 13 alarak 80 milletvekili ile meclise girdi.

BİZ ADIYAMANLI OLMAKLA, ADIYAMAN’A HİZMET ETMEKLE HER ZAMAN ONUR DUYDUK

Bunun gereğini yapabilselerdi, terörden değil de siyaseten sorunların çözümünü aracı olduğunu bilselerdi. Biliyorlar ama yapmadılar. Biz gücü terörden değil de milletten alıyoruz deselerdi, başla göz üstüne gelin hep birlikte millete hizmet edelim. Bu milletin ortak sorunlarını hep birlikte çözmek zorundayız. Biz Adıyamanlı olmakla, Adıyaman’a hizmet etmekle her zaman onur duyduk. Bu güzel şehrimizin huzuruna gölge düşürmeye çalışanlar oldu. Buna fırsat vermeyeceğiz. Adıyaman huzur kenti imajını inşallah, bütün siyasi partilerle birlikte devam ettireceğiz. Adıyamanlılar kadirşinas insanlardır. Adıyamanlılar sağduyulu insanlardır. Kendisine hizmetkar olanları baş tacı ediyor. Allah hepsinden razı olsun. Bu güzel insanlara ne kadar hizmet etsek azdır. Adıyaman için, Adıyamanlılar için elimizi, gövdemizi, başımızı seve seve taşın altına koymaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-3
açık
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:04
Güneş 07:27
Öğle 12:45
İkindi 15:28
Akşam 17:52
Yatsı 19:11
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11