banner186

Bu haber kez okundu.

ATSO Başkanı Uslu’dan İddialara Cevap
Adıyaman’ın kalkınması için bir grup işadamı ve STK temsilcisi tarafından oluşturulan ‘Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu’nun toplantısında yaşananlar ve sonrasında bazı kesimler tarafından ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklama yapan Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, sessizliğini önemli açıklamalarla bozdu.
Adıyaman’ın geri kalmışlığının ortadan kaldırılması için bir grup Adıyamansevir’in elini taşın altına koyarak oluşturmaya çalıştığı birlik ve beraberliğin birilerini rahatsız ettiğini savunan Uslu, kim karşı çıkarsa çıksın artık bu ilde ‘ortak akıl’la hareket edileceğini dile getirdi.
Uslu açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye’nin birçok yerinde örneği görüleceği gibi Adıyaman’da da ilin gelişmesine katkı sunacak siyasal ve bürokratik hareketlerde ATSO önemli bir yer teşkil etmektedir. Bizde bu gaye ve amaçla önceki gün ilimizde bir grup Adıyamansever tarafından kurulan ‘Adıyaman Sivil Dayanışma’ platformunun toplantısına ev sahipliği yaptık. Büyük çoğunluğu üyemiz olan bu oluşumun yönetimindeki arkadaşlarımızın amacının Adıyaman olduğunu biliyorduk ve onun için bizde bu oluşuma destek verdik. Bundan daha doğal bir şey olamaz ve kaldı ki Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası gerçekleştirilen toplantıya sadece ev sahipliği yapmıştır. Birileri tarafından özellikle bu olay farklı yerlere çekilmek istenmiş ve bu gaye ile hareket edilmiştir.”
“ADAY BELİRLEME GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ OLMADI OLAMAZDA”
            Oluşum ile ilgili “aday belirliyorlar” iddialarına da cevap veren Uslu, AK Parti’nin ya da bir başka partinin adayını belirleme gibi bir gayretlerinin olmadığını sözlerine ekleyerek, “Aday belirleme gibi lüksümüz ve yetkimiz olmadığı gibi böyle bir düşüncemizde olmadı. Ancak yapmak istediğimiz sadece gerekse toplantıya katılan sanayiciler ve gerekse sivil toplum örgütü temsilcileri olarak önümüzdeki 5 yıl boyunca bu kente hizmet etmek için adı geçen 20 kişi üzerinde görüş belirtmek.
ASU TV’de yapılan haber ve programlara bakıldığında bunun ne kadar gerçek olduğu ortaya çıkmıştır. Tekrar söylüyoruz; bizim tek derdimiz Adıyaman. Bu Ticaret Odası, teşvik açıklanacağı dönemde Ankara’ya giderek günlerce Ankara’da kalıp yetkililere Adıyaman’ı anlatmaya çalıştı. Sadece teşvikte değil Adıyaman’ın menfaatine olan her konuda yetkililerin kapısı çalındı. Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası hiçbir siyasi partinin güdümünde değildir. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz olmayız da. Odamız, yalnızca Adıyaman halkının arka bahçesidir. Dolayısıyla bizim burada ev sahipliğini yaptığımız bu toplantı Adıyaman’da tüyü bitmemiş bireyin geleceğiyle ilgili üzerimizdeki sorumluluğumuzu yerine getirmektir. Birilerinin amacı bu toplantıyı farklı yöne çekmektir. Aslında böyle bir oluşumun gerçekleştirilmesinin geç kalındığını toplantımıza gelen insanlar defaten dile getirdi.
 “OLUŞUMUMUZ SEÇİMDEN SONRA DA FAALİYET GÖSTERECEK”
‘Sivil İnsiyatif Platformu”nun seçim öncesi oluşturulduğu söylentilerine de cevap veren Uslu; “Seçimden sonra da bu oluşum Adıyaman’ın tüm sorunlarıyla ilgili siyasi partilerimizin, seçilmiş ve atanmışlarımızla birlikte kentin sorunlarını tespit edip çözümü noktasında katkı sunacaktır. Esas amacımız budur. Bu toplantıya iştirak eden ilimizde ekonomik bağımsızlığını kazanan kişilerin diğer taraftan onun üzerinde sivil toplum örgütü başkanlarıyla yapılan toplantıda yukarıda da bahsedildiği gibi sadece önümüzdeki 5 yıl bu kente hizmet edecek 20 kişi arasından görüş belirtmektir. Bu toplantıya katılanlar suçlanmaktadır. Her gün ASU TV tarafından vatandaşa mikrofon tutulup ‘Siz kimi belediye başkanı olarak görmek istiyorsunuz’ gibi nabız yoklamalarını her gün haberlerde izliyoruz. Toplantımızı bu şekilde yayınlayanlara Adıyamanlılar adına sormak gerekiyor? Acaba çarşıda mikrofon tuttuğunuz vatandaşlara ‘Siz kimi belediye başkanı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusuyla burada toplanıp yerel seçimler noktasında görüş belirtenleri eleştirmek çelişki olmaz mı?
“HER ADAY ADAYINA EŞİT MESAFEDEYİZ”
Her aday adayına eşit mesafede olduklarının altını çizen Uslu, sözlerine şöyle son verdi; “Burada toplanan insanların gayesi birilerini arka plana atmak, başka birilerini de ön plana çıkarmak olsaydı biz kendi partilerinin temayül yoklamasından önce sonucu kamuoyuna açıklardık. Oysa 20 aday adayı da bizim memleketimizin insanı. Kimse bizim ne uzağımızda ne çok yakınımızdadır. Biz herkese aynı mesafedeyiz. Hiçbir aday adayının bizim için bir önceliği yok. AK Partinin temayül yoklamasından sonra böyle bir sonucu ilgili yerlere iletmekle yükümlü olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.”
 
“BİZ NE BARONUZ NE DE PATRONUZ”
AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş’in toplantıya katılan sanayici ve iş adamlarına ‘Baron’ ifadesi kullanmasını eleştiren Uslu; “Sayın Yetiş, sizden başka dört vekilimiz daha var. Keşke böyle talihsiz bir açıklama yapmasaydınız. Sayın Yetiş,  bu toplantıdakiler ne barondur, ne patrondur ne de sizin ağzınızla encümeni danıştır. Ama bu insanların birer seçmen olduğunu unutmamanızı isterim. Kaldı ki sizde bir STK’nın başkanlığını yaptıktan sonra milletvekili seçildiniz. Siz STK başkanıyken toplumsal sorunlara ilişkin görüş belirtmediniz mi? Biz belirtince neden baron veya patron oluyoruz? Sizin mensubu olduğunuz partinin Genel Başkanı Sayın Başbakanımızın da bu tür konulara önem verdiğini hatırlatmak isterim. Kaldı ki AK Parti aday adayı belirlemede gerek halka gerekse STK’ların görüşüne önem verdiğini de bilmenizi isterim”
 
USLU’DAN ARAS’A: ‘AYNAYA DÖN KENDİNE BAK’
Adıyaman Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Rağıp Aras’ın açıklamalarına da cevap veren ATSO Başkanı Uslu; “Kendisine aynaya dön kendine bak deyip daha fazla bir şey söylemek istemezdim ama belki merak eder. Merakını gidermek için de şunları söylemek istiyorum. Adıyaman Giyim ve Sanayiciler Derneğinin başkanı ne iş yapıyor bunu bilmek isterim. Yıllarca Ticaret ve Sanayi Odasında önemli görevlerde bulunan bu zatın odayı nereye taşıdığını bütün Adıyaman kamuoyu biliyor. Dolayısıyla şahsım kiminle nerede ve ne zaman toplantı yapacağını çok iyi biliyor. Yapacağım işleri iki koyunu güdemeyen kişilere soracak değilim. Herkes haddini bilsin”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner115

banner185