banner186

Bu haber kez okundu.

AGAD Başkanı Aslan, ASU Haber’in Konuğu Oldu

Usta haber spikeri Serkan Bayam’ın sunduğu ASU Haber’in konuğu olan AGAD Başkanı İbrahim Aslan, gündemi ve ildeki faaliyetleri değerlendirdi.

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, ASU TV Ana Haber Bülteninin konuğu olarak gündemi değerlendirdi. ASU TV’nin usta haber spikeri Serkan Bayam’ın sorularını yanıtlayan Aslan, Adıyaman’da kurumların yaptığı çalışmaları değerlendirdi.
İlk olarak Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’in çalışmalarını değerlendiren Aslan, “Emniyet müdürümüzün Adıyaman’da 4 aylık bir geçmişi var. Basınla yapmış olduğu toplantıda toplantının özelliği soru cevap şeklinde eleştiriye açık bir toplantı idi. Emniyet Müdürü ve ekibi Adıyaman halkının sorun ve sıkıntılarını öğrenmek için basın ve kamuoyunun sıkıntılarını görebilmek için bire bir yapmıştı. Bu toplantıdan dolayı Emniyet Müdürümüze teşekkür ediyorum. Çünkü emniyet Adıyaman’da asayişinde, trafiğinde, her türlü sıkıntıyı giderci merkezdeki tek birim, bundan dolayı Sayın Müdürümüzün açık yüreklilikle eksikleri, yanlışlıkları tartışabilmesini takdir ettiğimizi belirtmek istiyorum. Emniyet Müdürümüz geldiği günden bu yana daha da ötesine gidelim Mustafa Sağlam, Mehmet Bilici ve Fikret Salmaner’le beraber devam eden Emniyet ve basın işbirliği vardı. Kendisinin net bir cümlesi idi, o da “Biz basınla trafik kazalarında özellikle son günlerde bu hırsızlık olaylarının önünü kesebiliyoruz. Basın sesimiz kulağımızdır” cümlesi oldu. “Basını çok iyi kullanabiliyoruz” dedi. Yani basının önemini net bir şekilde ifade etti. Emniyet Müdürümüz asayiş araçlarının eksik olduğunu, trafik araçlarının eksik olduğunu asayiş içinde Emniyet personellerinden kesilen para ile 2 adet sıfır araç alındığını ve onların da en kısa zamanda ekiplere verileceğini ifade etti. Burada araç eksiği hattından fazla var. Araç eksiği için Sayın Valimize, Belediye Başkanımızı, İşadamlarımız destek verirler ise yani 3-4 araç olursa personel iç birimden de kaydırılabilir. Ama araç olmadığın da kaydırılamıyor. Burada 3-4 araç fazla bir para tutmaz Adıyaman için, çünkü 250 bin nüfuslu bir ilde asayişin sağlanması için dört tane ekibin motorize ile beraber 8 tane ekip çok azdır. 30-35 mahallesi olan 220-250 bin nüfusu olan bir ilde buna rağmen asayişteki olayların az olması çünkü geçen seneyi kıyasladığınızda düşüş var demişti. Ondan dolayı emniyetin bu çabalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Burada Valimiz başta olmak üzere Belediye Başkanı ilin seçilmişleri ve iş adamları rahat bir şekilde 4 tane araçta alabilirler. Aldıkları taktirde bu sıkıntılar daha da azalır. Biz basın olarak bugüne kadar Emniyet Müdürlerimizle çalıştığımızda her türlü haber desteğini veriyoruz. Vermeye devam ediyoruz. Bu şekilde bizimle iç içe olup sorun ve sıkıntıları paylaştıkları için bundan sonra daha fazla emek veririz. Daha fazla çalışırız. Araç nezdinde de cemiyet olarak da STK’lar olarak da ne düşerse o konuda da yardımcı olmaya hazırız” dedi.
Basının ile faydalı bütün kurumlara destek verdiğini de dile getiren Aslan, ancak basınla karşı karşıya olan kurumların kendisinin zarar göreceğini dile getirerek, “Bunun yanında bir de Adıyaman Üniversitesi var. Adıyaman Üniversitesi de basınla ters gitmek için ellinden gelen çabayı sarf ediyor. Adıyaman Üniversitesinin kurulmasının en büyük etkeni basındır. Çünkü o zaman Başbakan geldiğinde her türlü desteği vermişti. Vermeye de devam ediyordu. Basın ilk temelinden bugüne kadar her türlü desteği vermişken işte Sayın Emniyet Müdürümüzle Rektörü kıyaslamaya kalkarsak dağlar kadar fark var. Emniyet Müdürümüz toplantıda her türlü eksiği eleştiriyi kabul ediyor. Sayın Rektör daha önce yapmış olduğu basın toplantısında soru soran gazetecilere “siz bana işimi mi öğreteceksiniz” diyerek karşısındaki kişilere hakaret etme derecesine geliyor. Son günlerde de Adıyaman Üniversitesi sanki Rektörü ve yönetimi Üniversitesinin gelişmemesi için elinden geleni yapıyor. Adıyaman’daki kurumlar ile çatışmaya girmiş basınla çatışmaya girmiş bir duruma getirerek Adıyaman’a zarar vermeye başlayan bu yönetim ile diğerleri kıyasladığımda dağlar kadar fark olduğu ortaya çıkıyor. Yani Emniyetin, Valiliğin ce diğer birçok kurumun verdiği emek karşılığında bilim yuvası olan Adıyaman’daki hem kaynak olarak çünkü yıllık 200 milyon TL’lik bir girdinin olduğu bir üniversite bunun yanında bilim yuvası geleceğini belirleyecek kişilerin yetişeceği bir üniversite burada dağlar kadar fark var. Adıyaman Üniversitesi basınla kavga ederek kamuoyunla kavga ederek, bir yere geleceğini zannediyor. Bize yaklaşan bize kapılarını açan tüm kurumlara STK’lara her zaman aynı mesafede daha fazlası ile yaklaştık. On binlerce öğrenci Adıyaman’a gelecek, bu öğrenciler Adıyaman’a bir katkısı olacak, bizim son süreçte Adıyaman Üniversitesi Rektörü ve yanındaki akıl danışmanları, hukuk danışmanları Adıyaman Üniversitesi ile yapılan haberlerden dolayı en küçük bir olayda savcılığa gidiyorlar. Suç duyurusunda bulunuyorlar. Bugüne kadar yapılan haberlerin aksini ispatlayacak hiçbir bilgi ve belgeyi kurumlara gönderemeyecek kadar aciz durumda olan hukuk danışmanları veya basını mahkemeler ile Emniyetle, Savcılıkla tehdit altına almak istiyor. Biz bunu hiçbir şekilde kabul etmedik, etmiyoruz. Bu zihniyetin artık kendine bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Eğer bunu basın ile kavgaya götürmeye gelirler ise biz basın olarak bunu her zaman söylüyoruz. Biz Adıyaman Üniversitesinin gelişmesini istiyoruz. Adıyaman Üniversitesinin zarar verecek kim olursa olsun biz onun karşısında olacağımızı söylüyorum” diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner115

banner185