banner115

banner192

banner178

Sanko Holding: Hayata Geçireceğimiz Farklılıklarımızın Ayak İzleridir

Çimko Genel Müdürü Kırca: “Dünyada 264, Türkiye’de Bu Belgeyi Alan İki Firmadan Biri Olmanın Haklı Gururunu Yaşıyoruz”

EKONOMİ 19.12.2019, 11:04 adıyamanhaber
Sanko Holding: Hayata Geçireceğimiz Farklılıklarımızın Ayak İzleridir

ÇİMKO Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş.’nin Narlı Çimento Fabrikası ile Osmaniye ve Altınşehir Hazır Beton Tesislerine “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgesi” verildi.

SANKO Holding bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri kuruluşları arasında bulunan ÇİMKO’nun Narlı Fabrikası ile Altınşehir ve Osmaniye Hazır Beton Tesisleri; Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (The Concrete Sustainability Council) Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından ülkemize tanıtılan “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi” kapsamında almaya hak kazandığı belgeler, Divan Otel’de düzenlenen törende takdim edildi.

Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda, THBB Kalite Güvence Sistemi İktisadi İşletmesi (KGS) tarafından gerçekleştirilen bağımsız denetimler sonucunda, Altınşehir ve Osmaniye Hazır Beton Tesisleri Gümüş; Narlı Fabrikası ise bronz olarak belgelendirildi.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, ÇİMKO Çimento ve Beton Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Başkanı Yavuz Işık, Pazarcık Kaymakamı Adil Nas, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, ÇİMKO Genel Müdürü Dr. Önder Kırca, THBB Genel Sekreteri Aslı Özbora Tarhan, KGS İktisadi İşletmesi Direktörü Selçuk Uçar, SANKO Holding yöneticileri ve davetliler katıldı.

ÇİMKO’nun almaya hak kazandığı belgeler Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ERMCO ve THBB Başkanı Işık, ÇİMKO Çimento ve Beton Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve ÇİMKO Genel Müdürü Dr. Kırca tarafından ÇİMKO Narlı Çimento Fabrikası ile Osmaniye ve Altınşehir Hazır Beton Tesislerinin yetkililerine takdim edildi.

BU ÖDÜL GAZİANTEP’E VE ÜLKEMİZE DE DEĞER KATIYOR

ÇİMKO’nun başarısının Gaziantep’in ve Türkiye’nin başarı hikayesi olduğuna dikkat çeken Vali Gül, “Sıfırdan başlayıp bugün dünyanın sayılı tesisleri arasına girmek, Türkiye’de iki firmadan biri ve bu unvanın Gaziantep firmasına nasip olması büyük başarıdır. Başta Abdulkadir Başkanımız olmak üzere Konukoğlu ailesinin bütün fertlerini, emeği geçen profesyonel yöneticileri kutluyorum” dedi.

Kurumsallaşan firmaların başarıları, sertifikaları ve patentlerinin ülkenin ortak değeri olduğunu kaydeden Gül, “Bu ödül SANKO Holding’e, ÇİMKO’ya ne kadar değer katıyorsa Gaziantep’e ve Türkiye’ye o kadar değer katıyor. Bütün sanayicilerimizin başarılarıyla övünüyor, mutlu oluyoruz. Cumhuriyetin yüzüncü yılındaki hedefleri birlikte başarıp, birlikte ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

BİRLİKTE BAŞARIYORUZ

ÇİMKO Çimento ve Beton Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ise büyük emek ve özveri sonucunca bu başarıyı elde ettiklerini söyledi.

Bartın’a kurmak üzere hazırlık yaptıkları çimento fabrikasını Narlı’ya kurmanın nasip olduğuna vurgu yapan Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Yıllık kapasitesi 3,5 milyon ton olan bir tesisin 18 ay gibi sürede kurulması dünyada bir ilktir. Bunun mümkün olmadığı Almanlar tarafından da beyan edildi. Dört yıllık bir süreç tanımışlardı ama abilerimin, kardeşlerimin ve holdingimizin verdiği destekle inandık ve başardık. Bizim farklı olmamız gerekiyordu. En iyisini yapmak zorundayız. Sektörde farklılaşmaya çalışıyoruz. Hazır betonda gerçekleştirdiğimiz bu farklılık gelecekte hayata geçireceğimiz farklılıklarımızın ayak izleridir. Bu başarıda büyük katkıları bulunan holding onursal başkanımız ile yönetim kurulu başkanımız başta olmak üzere, özveriyle çalışan bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz birlikte başarıyoruz.”

ÖNCÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ

ÇİMKO Genel Müdürü Dr. Önder Kırca da, ÇİMKO’nun, dünya standartlarında kaliteli üretim hedefini sürdürülebilirlik ilkeleri ile birleştirdiğini kaydetti.

ÇİMKO Narlı Fabrikasının Türkiye’deki en düşük emisyon değerleriyle bu alandaki en iyi uygulama örneği olduğuna dikkat çeken Dr. Kırca, özetle şöyle konuştu:

“Dünyada 264, Türkiye’de ise bu belgeyi alan iki firmadan biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda gösterdiğimiz çabaların en somut kanıtını, Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (Concrete Sustainability Council) ‘Bölgesel Sistem Operatörü’ olan THBB tarafından verilen CSC sertifikasyonunu sürecini başarıyla tamamlayarak ortaya koyduk.

Bu süreçte yönetim, çevre, ekonomi ve sosyal uygulamalar başlıkları altındaki iş yapış şeklimiz ve ortaya koyduğumuz iş çıktılarıyla, CSC sertifikasyonuna hak kazandık. Ülkemizdeki CSC sertifikasyonuna sahip olan ilk çimento fabrikaları ve hazır beton tesisleri arasında yer almak emeklerimizin hem ödülü oldu hem de bu standardı diğer tesislerimize yaymak için motivasyon aracı oldu.

Amacımız tüm tesislerimizi bu seviyeye taşıyarak sektörümüzdeki ve özellikle bölgemizdeki kaynakların sorumlu kullanımı konusunda öncü olmaktır. Mensubu olduğumuz SANKO Grubu’nun ‘bu topraklardan aldığını bu topraklara verme’” hedefini Kaynaklarını Sorumlu Kullanan Şirket sıfatıyla birlikte daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz.”

ÇİMKO, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDA SORUMLU BİR ADIM ATTI

“Bu belgelendirme sistemi ile sektörümüz, sürdürülebilirlik ile ilgili performansını artıran, dünya çapında kabul edilen bir modele kavuşmuş oldu” diyen ERMCO ve THBB Başkanı Yavuz Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hemen hemen her sektörde gittikçe önem kazanan sürdürülebilirlik başlığı, özellikle sektörümüz için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Sürdürülebilirlik ile gelecek kuşakların ihtiyaçlarını tehlikeye sokmadan bugünkü ihtiyaçlarımızın temin edilebilmesi hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda, 2016 yılında Beton Sürdürebilirlik Konseyi (CSC) kurulmuştur. THBB olarak, konseye üye olmanın yanı sıra, bu belgelendirmenin Türkiye’deki ‘Sistem Operatörü’ olarak görev aldık. Buna ek olarak bağımsız öz denetim mekanizmamız olan KGS de Konsey tarafından yetkilendirilerek ‘Belgelendirme Kuruluşu’ olarak atandı. CSC, beton ve onun en önemli iki bileşeni olan çimento ve agrega malzemeleri için Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirmesi modeli sunmaktadır.

Bu belgelendirme sistemi ile sektörümüz, sürdürülebilirlik ile ilgili performansını artıran, dünya çapında kabul edilen bir modele kavuşmuş oldu. Böylece sektörümüzdeki beton, çimento ve agrega üreticilerinin sürdürülebilirlik konusunda göstermiş olduğu hassaslık ve çabaların; güvenilir, bağımsız, verilere dayanan bir belgelendirme süreci ile tüm dünyaya gösterilebilmesi sağlandı. Birliğimiz üyesi ÇİMKO, sürdürülebilirlik ile ilgili son derece sorumlu bir adım atarak ilk olarak 2017 yılında hayata geçen ve ülkemize 2018 yılında adapte ettiğimiz bu sisteme, 2018 yılı sonunda hemen dâhil oldu. Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgesi” almaya hak kazanan ÇİMKO’yu başarılarından dolayı kutluyor ve bu belgelendirmelerin çok büyük başarılara vesile olmasını diliyorum.”

 

TÜRK ÇİMENTO VE YAPI MALZEMEMELERİ SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ KURULUŞU

Türkiye Çimento Sanayisinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan ÇİMKO, 1995 yılında Adıyaman Çimento Fabrikasını özelleştirme kapsamında satın alarak çimento sektöründeki faaliyetlerine başladı. 2008 yılında Kahramanmaraş-Narlı Çimento’nun devreye alınmasıyla büyüyen ÇİMKO bir SANKO Holding kuruluşudur.

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta iki entegre fabrikanın yanı sıra, Gaziantep ve Kilis’te paketleme tesisi, Malatya’da çimento dağıtım terminali bulunan ÇİMKO, bugün itibariyle 10 ilde 21 hazır beton tesisiyle Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdürmektedir.

ÇİMKO, yenilikler getiren ve yeniliklere uyumlu, müşteri odaklı ve çevreye duyarlı anlayışı ile kalite bilincini her zaman ön planda tutarak Türk çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir.

Güvenilir bir iş ortağı olan ve sürekli büyüme hedefinde ilerleyen ÇİMKO, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş satış ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz karşılamaktadır.

ÇİMKO, gelecek kuşaklara değer katmak ve güvenilir yaşam alanları sağlamak için sürdürülebilir olmayı hedeflemektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner113
14
açık
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak 05:55
Güneş 07:22
Öğle 12:23
İkindi 14:54
Akşam 17:15
Yatsı 18:36
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 15 27
3. Fenerbahçe 15 27
4. Hatayspor 15 26
5. Başakşehir 15 25
6. Alanyaspor 15 24
7. Galatasaray 15 23
8. Karagümrük 15 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Giresunspor 15 19
13. Kayserispor 15 19
14. Altay 15 18
15. Antalyaspor 15 18
16. Gaziantep FK 15 18
17. Göztepe 15 14
18. Öznur Kablo Yeni Malatya 15 14
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 15 10
Takımlar O P
1. Ankaragücü 15 30
2. Erzurumspor 13 28
3. Ümraniye 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Samsunspor 14 22
7. Tuzlaspor 13 21
8. İstanbulspor 14 20
9. Kocaelispor 14 20
10. Gençlerbirliği 14 20
11. Boluspor 14 19
12. Adanaspor 15 19
13. Menemenspor 14 18
14. Bursaspor 14 17
15. Manisa FK 15 17
16. Denizlispor 14 15
17. Ankara Keçiörengücü 14 14
18. Altınordu 15 13
19. Balıkesirspor 14 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Tottenham 14 25
6. M. United 15 24
7. Arsenal 15 23
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Aston Villa 15 19
11. Leicester City 15 19
12. Everton 15 18
13. Brentford 15 17
14. Crystal Palace 15 16
15. Leeds United 15 16
16. Southampton 15 16
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 15 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 16 27
7. Barcelona 15 23
8. Valencia 16 22
9. Athletic Bilbao 16 21
10. Osasuna 16 21
11. Espanyol 16 20
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 16 16
15. Granada 15 15
16. Elche 16 15
17. Deportivo Alaves 15 14
18. Cádiz 16 12
19. Getafe 16 11
20. Levante 16 8