banner115

banner193

banner194

banner195

SANKO Okulları öğrencilerinin yedi projesi

TÜBİTAK 52. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI SANKO OKULLARI’NIN YEDİ PROJESİ BÖLGE FİNALLERİNE KATILACAK

EĞİTİM 22.03.2021, 17:36 adıyamanhaber
SANKO Okulları öğrencilerinin yedi projesi

SANKO Okulları öğrencilerinin yedi projesi, “TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda il elemelerini geçerek 25- 26 Mart tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek bölge yarışmalarına katılma hakkı elde etti.

SANKO Okulları öğrencileri Beyza Nur Ocak ve Zehra Naz Meriç’in, “Psikoloji Kategorisi”nde, “Yapay Zeka” temasında, öğretmeni Neriman Ersönmez rehberliğinde hazırladıkları “Olana Kadar Taklit Et – Yapay Zeka Destekli Güçlü Postür Takibi” adlı proje il elemelerini geçerek bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

Mustafa Ali Şahin, Yiğit Settar Evgülü ve Gökçe Bilge’nin “Teknoloji Tasarım Kategorisi”nde “Yapay Zeka” temasında öğretmenleri Neriman Ersönmez rehberliğinde hazırladıkları "Yapay Zekâ Destekli Yeni Nesil Mekân Havalandırma Sistemi" adlı proje bölge finallerinde yer alacak.

Ali Emre Kundak, öğretmeni Yeşim Özzorlar rehberliğinde, “Değerler Eğitimi Kategorisi”nde “Siber Güvenlik” temasında hazırladığı “Dijitalleşen Dünyada Değerler Eğitimin Önemi” adlı proje bölge finallerinde yarışacak.

Mehmet Yusuf Ay ve Kerem İkizoğlu’nun “Yazılım Kategorisi”nde “Yapay Zeka” temasında öğretmenleri Yeşim Özzorlar rehberliğinde hazırladıkları “Yapay Zeka ile Diyabet Hastalığı Teşhisi ve Sınıflandırılması” adlı proje bölge finallerine katılacak.

Ahmet Metin Özmen “Yazılım Kategorisi”nde “Dijital Dönüşüm” temasında öğretmeni Yeşim Özzorlar rehberliğinde hazırladığı “[email protected]_Tr” adlı proje il elemelerini geçerek bölge finallerine katılma başarısı gösterdi.

Ece Güner, Çiçek Dilara Kaya ve Elif Nida Tahaoğlu’nun “Biyoloji Kategorisi”nde “Sağlık ve Biyomedikal Cihaz Tenolojileri” temasında öğretmenleri Özgül Güner ve Neriman Ersönmez rehberliğinde hazırladıkları “Covid-19 Tespitinde Yeni Nesil Yapay Sinir Ağı Modellemesi ile Geliştirilen Duyu Test Cihazı” adlı proje bölge finallerinde yarışacak.

Elçin İdil Hurman, Ekin Asyalı ve Sude Naz Gülşen ise “Biyoloji Kategorisi”nde “Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji” temasında öğretmenleri Özgül Güner rehberliğinde hazırladıkları “Kabak Lifinden Çevre Dostu Antibakteriyel Maske Üretimi” adlı proje bölge finallerinde SANKO Okulları’nı ve Gaziantep’i temsil edecek.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğrencilerinin yedi projesinin bölge yarışmalarına katılma hakkı kazanmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Asyalı, 25-26 Mart tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek TÜBİTAK Bölge Yarışmalarında öğrencilerine ve öğretmenlerine başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
37
açık
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak 04:10
Güneş 05:39
Öğle 12:36
İkindi 16:20
Akşam 19:23
Yatsı 20:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0